RABAT 5% powyżej 100 zł-----10% powyżej 200 zł -- naliczany w koszyku Stany magazynowe na księgarni mogą być nieaktualne. Przed zakupem prosimy o kontakt telefoniczny w sprawie dostępności
tel. 032 219 23 93 fax. 032 327 74 72 kontakt od 8 00 do 20 00 zapraszamy zamówienie e-mail
Katalog » ZDROWIE
Wyszukiwarka

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
Wydawnictwo
Wybierz kategorię
Wychowanie przedszkolne
Szkoła podstawowa klasy : 4 , 5 , 6
Gimnazjum
Liceum Technikum ZSZ
Podręczniki Zawodowe
Podręczniki Językowe
Archeologia
E-czytniki
Periodyki
Katalog produktów
Sortuj według:
Strona: [1] 2 / 2
20 sposobów na odchudzanie.  Przewodnik po kuracjach odchudzających
McGovern
Dietetyka Witaminy i minerały Zaburzenia odżywiania
Wydawnictwo: REA
17,70 zł
Dostępność:
ANTYRAK nowy styl życia
dr Servan-Schreiber
"Antyrak" odpowiada na pytania kluczowe dla zdrowia większości ludzi: Jaki tryb życia prowadzić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka?, Co robić, aby zahamować jego rozwój?, Co jeść i jakie stosować diety?, Czego i jakich potraw unikać? Dr Servan-Schreiber jest neurochirurgiem i psychiatrą, zajmuje się terapią osób cierpiących na nowotwory i inne ciężkie choroby. Piętnaście lat temu wykryto u niego guz mózgu; przeżył dwie operacje i nawrót choroby. Choć jest zwolennikiem niekonwencjonalnych metod leczenia, nie odrzuca sposobów tradycyjnych. Jego książka "Antyrak. Nowy styl życia" staje się światowym fenomenem wydawniczym
25,50 zł
APTEKA PANA BOGA
Treben
Porady i praktyka stosowania ziół leczniczych. Porady i praktyka stosowania ziół leczniczych.
Wydawnictwo: Exlibris
22,90 zł
Dostępność:
APTEKA żywności - nowe i niezwykłe odkrycia leczniczego działania żywności
Carper
Jean Carper, znana autorka artykułów i książek o zdrowiu i żywieniu, wykorzystując ostatnie wyniki badań naukowych, ukazuje korzystne właściwości pięćdziesięciu pięciu powszechnie spożywanych pokarmów. Poczynając od bananów, a na ziemniakach kończąc, przedstawia lecznicze działanie każdego z nich i radzi, jak je wykorzystać w walce ze schorzeniami. Oto przykłady zaczerpnięte z książki: - jedzenie kapusty raz dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jelita grubego o 66%; - jedna marchewka dziennie zmniejsza zagrożenie rakiem płuc; - porcja ryby dwa razy w tygodniu zmniejsza ryzyko ataku serca; - pół cebuli spożywanej raz dziennie powoduje wzrost poziomu korzystnego cholesterolu HDL nawet o 30%. Książka, która na zawsze zmieni sposób myślenia o żywności. - John Naisbitt, publicysta Wspaniała książka... prawdziwy majstersztyk. - Richard Grossman, Centrum Medyczne Montefiore Jean Carper jest amerykańską publicystką, zajmującą się popularyzacją badań naukowych na temat żywności i żywienia. Opublikowała liczne artykuły i książki z tej dziedziny, zrealizowała nagradzane reportaże medyczne dla sieci CNN.
Wydawnictwo: Vesper
29,50 zł
Aroma-terapia
Brud, Konopacka-Brud
Aromaterapia dzięki łatwości i skuteczności stosowania znajduje coraz szerszy krąg zwolenników. Informacje zawarte w tej książce pozwolą czytelnikom na samodzielne wykorzystanie aromatów do poprawy atmosfery w domu, pielęgnacji urody, poprawy samopoczucia, pozbycia się stresu i zmęczenia oraz do wzmocnienia zdrowia i uwolnienia się od niejednej dolegliwości.
24,50 zł
DIETA OPTYMALNA
Bednarczyk-Witoszek
Nie strzępiąc języka, to działa.... I nie ważne, czy jesteś zdrowy, chory albo masz problemy z wagą... Wszystkie genialne osiągnięcia są proste - są przez to dostępne dla wszystkich i dlatego są tak wartościowe. Wiedza i efekty podanego w tej książce sposobu żywienia są bezcenne. Tak jak bezcenne jest życie, zdrowe życie.
Wydawnictwo: Amerigo
36,00 zł
Drugi i trzeci rok życia dziecka
Eisenberg, Hathaway, Murkoff
Nieocenione źródło informacji na temat rozwoju dziecka w drugim i trzecim roku życia, odżywiania, pielęgnacji, chorób wieku dziecięcego, rozwiązywania problemów wychowawczych, wychowywania dziecka w rodzinach niepełnych, dziecka adoptowanego i dziecka specjalnej troski.
Wydawnictwo: Rebis
55,00 zł
I TY możesz być SUPER tatą
Zawadzka
Podpowiada jak zrozumieć potrzeby dziecka, partnerki, jak przetrwać pierwsze rodzinne burze. W książce czytelnik znajdzie szereg konkretnych wskazówek (zadania do wykonania) jak budować zaufanie we wzajemnych relacjach z dziećmi, zaspokajać ich potrzeby. Dowie się jak bawić się z dziećmi, żeby czas spędzony z nimi był wartościowym, twórczym i radosnym przeżyciem. Lektura obowiązkowa dla wszystkich ojców.
Wydawnictwo: TVN Druk - Intro
39,50 zł
Dostępność:
Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cztery grupy krwi, cztery diety
D'Adamo, Whitney
Autor tej książki jest wybitnym lekarzem medycyny naturalnej, naukowcem , wykładowcą i właścicielem kliniki. Zawiera ona wnioski sformułowane na podstawie szerokich badań i testów klinicznych, które udowodniły związek między dietą, grupą krwi a zdrowiem. Ten poradnik dietetyczny podpowie każdemu z nas, jak być zdrowym, żyć dłużej i utrzymać idealną wagę.
Wydawnictwo: MADA
32,50 zł
Joga dla poczatkujących
Hayler, Kent
Joga dla początkujących wprowadza nowicjusza w zasady jogi. Ilustracjom towarzyszą przejrzyste opisy ćwiczeń oraz korzyści wynikających z danego ruchu, a także wskazówki, mające pomóc zmodyfikować dane ćwiczenie, w razie konieczności.
Wydawnictwo: Bellona
21,00 zł
Joga palców. Mundry dla zdrowia, harmonii i spokoju
Ginger
"Twoje zdrowie w Twoich palcach Czy wiedziałeś, że palec wskazujący odpowiada za bogactwo pomysłów, a uciskanie kciuka pomaga pozyskać pozytywną energię Jeśli chcesz poznać właściwą dla siebie technikę relaksacji i poprawy zdrowia, zapoznaj się z mudrami. To szczególne układy palców, wywodzącesię z jogi i indyjskiej ajurwedy. Wpływają na stan mentalny, fizyczny i duchowy człowieka. Nie są czasochłonne a okazują się skuteczne! Pozwalają odzyskać pełny kontakt z własnym ciałem i świadomością. Autorka prezentuje bogaty zestaw ćwiczeń. Wiele mudr łagodzi zaburzenia: od lęku, poprzez bezsenność, aż po bóle pleców i choroby skóry. Inne związane są z pobudzaniem kreatywności i koncentracji, są pomocne w okresie ciąży i wpływają korzystnie na urodę. Odrębną część stanowią mudry towarzyszące medytacji i modlitwie, łączone z odpowiednią muzyką, kolorami i ruchem. Zaletą zgromadzonych tu propozycji jest możliwość wykorzystania ich w pracy czy w środkach komunikacji. Wykonywane wspólnie z partnerem, ćwiczenia zwiększą poczucie wspólnoty i zaufania. Wykorzystajmy moc dłoni! "
Wydawnictwo: KDC
24,90 zł
Dostępność:
Joga przewodnik dla poczatkujacych i znawców
Lidel
Jest to doskonały, klasyczny przewodnik, który w bardzo przystępny sposób przybliża praktykę jogi. Przejrzyście napisany, zrozumiały i wspaniale zilustrowany. Jest pomocny zarówno dla początkujących jak i dla znawców zagadnienia.
Wydawnictwo: Delta Centrum
34,90 zł
Kompendium leków PHARMINDEX
Piwowarski
Pharmindex Kompendium - jest cyklicznym, encyklopedycznym indeksem obecnych na polskim rynku leków, wpisanych do Rejestru Środków Farmaceutycznych i Materiałów Medycznych sprzedawanych na receptę, dostępnych bez recepty oraz stosowanych w lecznictwie zamkniętym, preparatów krwiopochodnych, szczepionek, leków ziołowych, płynów infuzyjnych i odżywek. Obecne wydanie zawiera szereg nowych leków wprowadzonych na rynek w okresie od poprzedniej edycji. Opisy leków powstały we współpracy z Działami Informacji Naukowej Producentów według obowiązującego na świecie standardu współpracy w zakresie informacji o lekach oraz tworzenia indeksów leków. Podstawą wszystkich zawartych w książce opisów jest oficjalna informacja producenta uzyskana w procesie rejestracji leku. Spis treści: - Alfabetyczny Indeks Terapeutyczny - Indeks Terapeutyczny (ATC) - Indeks Nazw Międzynarodowych - Leki - Indeks Firm Farmaceutycznych
Wydawnictwo: CMP Medica
110,00 zł
Macierzyństwo ciąża i poród
Spencer
Książka omawia szczegółowo cały okres od momentu poczęcia dziecka, aż do pierwszych tygodni jego życia. Zawiera szczegółowe informacje o wielu ważnych dla kobiet sprawach, takich jak: zmiany w organizmie, w psychice, rozwój dziecka, badania i testy, odżywianie i ćwiczenia gimnastyczne, nietypowe sytuacje, sprawy zawodowe, poród i pielęgnacja noworodka.
Wydawnictwo: BOSZ
29,00 zł
Nie potrafię schudnąć
Dukan
Nie potrafię schudnąć to świetny poradnik dr. Pierre'a Dukana, francuskiego lekarza, specjalizującego się od ponad 30 lat w dietetyce i walce z otyłością. Autor opisał nowatorską, bezpieczną i niezwykle skuteczną dietę proteinową, która pozwoli nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także uniknąć efektu jo-jo i utrzymać upragnioną figurę do końca życia. Kuracja składa się z czterech etapów: błyskawiczna utrata kilogramów łagodne dojście do upragnionej wagi , utrwalenie uzyskanej wagi,ostateczna, długotrwała stabilizacja wagi.W książce znajduje się także wiele prostych i apetycznych przepisów na zdrowe, pożywne dania. Skuteczna dieta nie musi być pasmem wyrzeczeń, żmudnego liczenia kalorii i rezygnacji z przyjemności, jaką daje jedzenie!
Wydawnictwo: Wydawnictwo OTWARTE
19,90 zł
Niemowle i dziecko. Naturalne sposoby opieki i pielęgnacji
Davies
Wychowanie dziecka w sposób zgodny z naturą, od urodzin do 5 roku życia- podstawowe praktyczne i nowoczesne źródło wiedzy dla rodziców. Ponad 650 fotografii.
Wydawnictwo: MWK
79,00 zł
PIERWSZA POMOC
Price
Wydawnictwo: SBM
12,00 zł
Pierwsza pomoc i opieka domowa PORADNIK RODZINNY
Barker, Bass
Jest poradnik, który ułatwi znalezienie odpowiedzi na dręczące pytanie: Co mam robić w danej sytuacji? Oferuje on profesjonalne i praktyczne rady zaprezentowane w przystępny sposób, które umożliwią zapobieganie nieszczęśliwym wypadkom w domu i jego otoczeniu oraz podjęcie odpowiednich działań w sytuacjach zagrażających życiu. Z tego względu powinna znaleźć się w każdym domu, a zwłaszcza w rodzinach z małymi dziećmi lub opiekującymi się osobą starszą. Książka omawia właściwy sposób postępowania w sytuacjach zagrożenia życia, takich jak złamania, oparzenia, wstrząs, udar, zatrucia, zadławienia itp. W schematyczny, a przez to czytelny sposób przedstawia, krok po kroku, co należy zrobić, a czego unikać w poszczególnych grupach wiekowych. Omówiono zwłaszcza pierwszą godzinę, tzw. "złotą godzinę" od wypadku. Czynności ratownicze podjęte w tym okresie przez świadków zdarzenia decydują o przeżyciu i pełnym powrocie do zdrowia poszkodowanego.
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
29,90 zł
Pierwszy rok życia dziecka
Eisenberg, Hathaway, Murkoff
Kontynuacja słynnego poradnika "W oczekiwaniu na dziecko". Zawiera niemal wszystko, co powinni wiedzieć rodzice o pierwszym roku życia dziecka. Znakomite źródło informacji na temat rozwoju dziecka w czasie pierwszych 12 miesięcy życia, odżywiania, pielęgnacji, wyboru lekarza, noworodków o niskiej masie urodzeniowej, dziecka adoptowanego, chorób wieku dziecięcego
Wydawnictwo: Rebis
55,00 zł
Pilates przewodnik dla poczatkujących
Klingofer
Poradnik dla początkujących. Pilates to doskonała forma holistycznych ćwiczeń i wspaniały sposób na osiągnięcie silnego umysłu i ciała. Pilates dla początkujących uczy, jak ćwiczyć efektywnie. Trzydzieści sześć ćwiczeń omówionych krok po kroku.
Wydawnictwo: Bellona
21,00 zł
Pora na gotowanie smacznie i zdrowo w 10, 20 i 30 minut
Praca zbiorowa
Poszczególne przepisy zostały umieszczone w tej książce, w oddzielnych rozdziałach w zależności od tego, ile czasu zajmuje ich przygotowanie. Teraz, gdy masz na gotowanie tylko 10, 20 lub 30 minut, natychmiast znajdziesz odpowiedni przepis. Wymarzona książka kucharska dla zapracowanych pań domu.
Wydawnictwo: Parragon
29,90 zł
Dostępność:
Pytania do seksuologa
Depko
Z seksem jest jak z innymi sprawami w życiu - dopóki nie mamy z nim problemu, nie uświadamiamy sobie jego wagi. Ale gdy tylko pojawią się zaburzenia, dotąd mato ważne problemy nabierają znaczenia. Wiele osób z powodu kłopotów z seksem popadło w przygnębienie, a nawet utraciło radość życia. W poradniku znalazły się odpowiedzi specjalisty na najczęściej zadawane pytania dotyczące tej szczególnej sfery aktywności człowieka. Wiele z tych odpowiedzi może pomóc każdemu z nas.
Wydawnictwo: Wiedza i życie
34,50 zł
Samoleczenie metodą B.S.M. + CD z filmem
Lewandowski
"Drogi Czytelniku, Z przyjemnością oddaję do Twojej dyspozycji opis nowej, unikalnej metody samoleczenia wielu schorzeń. Czynię to z przekonaniem o jej skuteczności - potwierdzonej dziesięcioletnim już doświadczeniem. Metoda BSM uratowała niegdyś zdrowie mnie samemu, a także wielu osobom, którym ją objaśniłem. Zasad stosowania nauczył mnie jej odkrywca, Eugeniusz Uchnast z Warszawy. Przekazywałem je następnie cierpiącym w różnych miastach Polski, na wielu zbiorowych spotkaniach. Piotr Lewandowski. Książka zawiera płytę CD.
Wydawnictwo: Aries
23,50 zł
Samoleczenie METODĄ BSM + płyta z filmem 70 minut CD
Lewandowski
Masz wyjątkowe szczęście. Poznasz metodę, którą możesz BEZ WYDATKÓW ratować życie i zdrowie. I to ratować w sytuacjach, kiedy inne metody lub leki na to nie pozwalają.
Wydawnictwo: SAMOLECZENIE
23,50 zł
Szybko i szczupło - przepisy kulinarne w metodzie MONTIGNAC - nowa edycja
Tummers
Książka zawiera ponad 150 przepisów na potrawy, które można spożywać jako pojedyncze dania lub łączyć w kompletne zestawy kulinarne. Znajdziecie w niej, Państwo, szczegółowe propozycje na smaczne i lekkie śniadania, obiady i kolacje. Uwzględniając to, że przepisy kulinarne Metody są niezwykle różnorodne, można z nich przygotować bardzo wyszukane potrawy i podawać je na najwykwintniejszych przyjęciach.
Wydawnictwo: ARTVITAE
32,50 zł
Tabele wartości odżywczych KALORIE, WITAMINY, MINERAŁY - przewodnik po zdrowym żywieniu
Carlsson, Hofmann
Sklepowe półki są pełne kalorycznych pułapek. Nie daj się w nie złapać! Książka o tym, jak czasami oszukują nas supermarkety i producenci żywności. O tym, co robić, by dietetycznego dania nieświadomie nie zamienić w bombę kaloryczną. Oraz o tym, jak wiele pozytywnych zmian może nam przynieść znajomość wartości tego, co jemy. Czy chrupkie pieczywo i jogurt to na pewno dobry sposób na odchudzanie? Czy produkty z etykietką light rzeczywiście są lekkie? Jak uniknąć pustych kalorii? Poradnik dietetyczny przyda się w każdym domu! W szczegółowych tabelach zebrano tysiące produktów, po które sięgamy na co dzień i od święta - od mleka i sera aż po napoje alkoholowe i hot dogi. Poznasz nie tylko ich wartość kaloryczną! Dowiesz się również, ile zawierają tłuszczu, węglowodanów, białka, witamin, soli mineralnych i pierwiastków śladowych. Sprawdzisz, jakie jest zapotrzebowanie Twojego organizmu na te składniki, czym objawia się ich niedobór i jak z nim walczyć.
Wydawnictwo: KDC
19,90 zł
TAI CHI przewodnik dla poczatkujących
Austin
Poradnik dla początkujących.Książka jest przewodnikiem dla zainteresowanych sztuką tai chi. Jak każda sztuka, tai chi potrafi wyglądać prosto, gdy wykonywane jest przez osobę z doświadczeniem. Poradnik uczy jak opanować kolejne ćwiczenia.
Wydawnictwo: Bellona
21,00 zł
W oczekiwaniu na dziecko
Eisenberg, Hathaway, Murkoff
Wyczerpujące źródło informacji na temat: - wyboru lekarza i wywiadu ginekologicznego - diagnostyki prenatalnej - przebiegu porodu - ciąży wysokiego ryzyka - cięcia cesarskiego - diety ciążowej - karmienia piersią Książka udzieli odpowiedzi na setki pytań: - Czy niebezpiecznie jest zajść w ciążę po 35 roku życia? - Czy rozpoznam, kiedy rozpocznie się poród? - Czy seks w okresie ciąży szkodzi dziecku? - Czy choroba w czasie ciąży może zagrozić dziecku? - Czy nagły brak ruchów dziecka powinien niepokoić?
Wydawnictwo: Rebis
50,00 zł
Wina i nalewki lecznicze
Jakimowicz-Klein
Wino z pieprzu lub z korzeni czerwonej papryki na uporczywy kaszel, orzechówka na schorzenia przewodu pokarmowego, a nalewka z dziurawca na dobry humor? Czy to jest możliwe? Oczywiście! Winami i nalewkami, które swój niepowtarzalny smak i aromat zawdzięczają owocom, ziołom i korzennym przyprawom, można się nie tylko delektować, ale i łagodzić wiele dolegliwości. Przyprawy ziołowe są bowiem nieocenione we wspomaganiu leczenia różnych schorzeń oraz w ich profilaktyce. Są one skarbnicą mikroelementów, soli mineralnych i witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego warto je wykorzystać przyrządzając pokrzepiające, wzmacniające, uzdrawiające duszę i ciało wina, nalewki, a także oleje i octy. Barbara Jakimowicz-Klein podaje w swojej książce nie tylko receptury łatwych do wykonania domowym sposobem wyśmienitych trunków, ale i proste przepisy na ziołowe oleje i octy, podnoszące walory zdrowotne potraw, do których są dodawane. A zatem... Na zdrowie! Pamiętając jednak, że - co za dużo, to niezdrowo...
Wydawnictwo: Astrum
18,50 zł
Dostępność:
Wszystko o masażu - techniki masażu i samomasażu
Szymański
Autor w przystępny sposób opisuje jak działa organizm człowieka, poświęca wiele uwagi zapobieganiu chorobom i prostym metodom samoleczenia oraz zaleca i proponuje zdrowy tryb życia.
Wydawnictwo: Tower Press
11,00 zł
Strona: [1] 2 / 2
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Najczęściej oglądane
39,90 zł
29,90 zł
55,00 zł
14,00 zł
72,45 zł
28,66 zł
24,90 zł
20,00 zł
29,90 zł
22,00 zł
29,00 zł
31,40 zł
61,95 zł
50,00 zł
29,00 zł
Najczęściej kupowane
20,00 zł
28,66 zł
55,00 zł
72,45 zł
22,00 zł
31,40 zł
9,50 zł
50,00 zł
61,95 zł
29,00 zł
17,50 zł
63,00 zł
63,00 zł
14,00 zł
15,00 zł
28222367
© Księgarnia Podręczniki Skolne Podrecznik Językowe Książki Wysyłkowo . Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
statystyka