RABAT 5% powyżej 100 zł-----10% powyżej 200 zł -- naliczany w koszyku Stany magazynowe na księgarni mogą być nieaktualne. Przed zakupem prosimy o kontakt telefoniczny w sprawie dostępności
tel. 032 219 23 93 fax. 032 327 74 72 kontakt od 8 00 do 20 00 zapraszamy zamówienie e-mail
Katalog » RODZICE poradniki i nie tylko
Wyszukiwarka

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
Wydawnictwo
Wybierz kategorię
Wychowanie przedszkolne
Szkoła podstawowa klasy : 4 , 5 , 6
Gimnazjum
Liceum Technikum ZSZ
Podręczniki Zawodowe
Podręczniki Językowe
Archeologia
E-czytniki
Periodyki
Katalog produktów
Sortuj według:
Strona: [1] 2 / 2
100 sposobów na niejadka VADEMECUM dla rodzica
Mróz
Książka dla rodziców, którzy chcą wychować zdrowe, wesołe, wspaniale dziecko. Zawierają odpowiedzi na pytania najczęściej stawiane sobie przez młode mamy i tatusiów. To prawdziwe kompendium wiedzy, niezbędne, gdy w domu pojawi się maleństwo.
Wydawnictwo: REA
6,00 zł
365 eksperymentów na każdy dzień roku
Zabawna i pouczająca książka, pomagająca w praktycznym poznawaniu tajemnic otaczającego nas świata. 365 eksperymentów to źródła podstawowych informacjia wielu pasjonujących zjawiskach przyrodniczych. Dlaczego rośliny rosną? Jak za pomocą cytryny zapalić żarówkę? Dlaczego powstaje wiatr, grad, piorun i grzmot? Jak powstają karmelki?...
Wydawnictwo: REA
29,90 zł
Dostępność:
365 gier i zabaw na każdy dzień roku
Często rodzicom i opiekunom obdarzonym nawet ogromną fantazją brakuje odpowiedzi na pytanie: w co się możemy bawić? 365 gier i zabaw dla dzieci oraz wiele innych pomysłów i wskazówek nie daje nudzie żadnych szans. Obfity zbiór gier i zabawna każdą okazje dla całej rodziny
Wydawnictwo: REA
29,90 zł
Album naszego dziecka - uniwersalny dla chłopca lub dziewczynki - album - pamiętnik dla noworodka
Pierwszy uśmiech, pierwsze słowa i kroki - to jedne z najwspanialszych chwil z życia naszego dziecka. Album to dobry sposób na zapamiętanie tych obrazów i utrwalenie ich na całe lata, doskonały prezent dla każdego
Wydawnictwo: Papilon
19,99 zł
Dostępność:
Album naszego dziecka- dla chłopczyka - album - pamiętnik dla noworodka - pamiątka na całe życie
Pamiątka na lata - album pierwszego roku życia dziecka. W niebieskiej oprawie specjalnie dla chłopców a w różowej dla dziewczynek. Dzięki albumowi rodzice mogą zachować wszystkie najważniejsze i najpiękniejsze chwile swojego malucha - od dnia urodzin, przez pierwszy uśmiech, pierwszy krok, pierwsze słowo. Niezwykła pamiątka dla rodziców, dziecka i całej rodziny.
Wydawnictwo: Wilga
47,50 zł
Dostępność:
Album naszego dziecka- dla dziewczynki - album - pamiętnik dla noworodka - pamiątka na całe życie
Pamiątka na lata - album pierwszego roku życia dziecka. W niebieskiej oprawie specjalnie dla chłopców a w różowej dla dziewczynek. Dzięki albumowi rodzice mogą zachować wszystkie najważniejsze i najpiękniejsze chwile swojego malucha - od dnia urodzin, przez pierwszy uśmiech, pierwszy krok, pierwsze słowo. Niezwykła pamiątka dla rodziców, dziecka i całej rodziny.
Wydawnictwo: Wilga
47,50 zł
Dostępność:
BOBAS instrukcja obsługi
Borgenicht
Nareszcie! Technologiczna instrukcja obsługi noworodka dla niewtajemniczonych! Zaprogramowaliście odtwarzacz DVD, przeinstalowaliście Microsoft Windows, wiecie nawet, jak odbierać pocztę w Palm Pilocie, ale... żadne z tych doświadczeń nie przygotowało was na największy cud technologiczny świata: na nowo narodzone dziecko! Bobas. Instrukcja obsługi, zawierający dziesiątki szczegółowych instrukcji i pomocnych schematycznych diagramów, przynosi odpowiedzi na tysiące często zadawanych pytań: "Jak najlepiej przewinąć niemowlę?", "Jak sprawić, żeby przespało noc?", "Kiedy zabrać je do lekarskiego serwisu?". Bez względu na złożoność waszych pytań, pomoc znajdziecie w tej książce, dzięki uprzejmości znanego pediatry doktora Louisa Borgenichta oraz jego syna, Joe Borgenichta. Razem przedstawiają mnóstwo pożytecznych rad dla każdego, kto chce poznać podstawy opieki nad bobasem.
Wydawnictwo: Vesper
29,90 zł
Bociany przylatują zimą
Jurczenko-Topolska
Dwoje zamożnych, wygodnie żyjących ludzi postanowiło adoptować dziecko. Niespodziewanie, także dla samych siebie, adoptowało trójkę rodzeństwa. Droga z piekła do raju, niezwykła historia z happy endem. Brzmi jak bajka, a jest najprawdziwszą prawdą.
Wydawnictwo: Historia i życie
29,90 zł
Dla MOJEGO  TATY  - książeczka miniaturka
Tato to sympatyczny człowiek. I jedno jest pewne: bardzo mu na mnie zależy. Martwi się o mnie. Niech ta mała książeczka będzie dla niego pochwałą, na jaką zasługuje.
14,00 zł
Drugi i trzeci rok życia dziecka
Eisenberg, Hathaway, Murkoff
Nieocenione źródło informacji na temat rozwoju dziecka w drugim i trzecim roku życia, odżywiania, pielęgnacji, chorób wieku dziecięcego, rozwiązywania problemów wychowawczych, wychowywania dziecka w rodzinach niepełnych, dziecka adoptowanego i dziecka specjalnej troski.
Wydawnictwo: Rebis
55,00 zł
Dziecko dla profesjonalistów
Talko
Książka dla tych, którzy odkryli, że posiadanie dzieci nie ma nic wspólnego z piękną teorią i jest wykańczającą praktyką. Twoje dziecko jest cały czas grzeczne? Ty poświęcasz mu 24 godziny na dobę i masz jeszcze dużo czasu dla siebie? Nigdy wieczorem nie walisz głową w ścianę, szepcząc, że już dłużej nie wytrzymasz? Jednym słowem świetnie sobie radzisz jako rodzic i uważasz, że dzieci to twoje powołanie? Odłóż tę książkę na półkę. A może padasz na twarz i myślisz, że już dłużej nie dasz rady być rodzicem? Uważasz, że coś jest z tobą nie tak, kłócisz się z mężem, żoną, rodzicami i szefem? Sądzisz, że inne dzieci są czyste, grzeczne, tylko twoje, nie wiadomo czemu, wciąż się brudzi, je tylko parówki, pluje na babcię, ucieka na spacerze i zrobiło akwarium w twoim bucie? Jednym słowem odkryłeś właśnie, że posiadanie dzieci nie ma nic wspólnego z piękną teorią i jest wykańczającą praktyką? Tak, musisz mieć tę książkę.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
29,00 zł
Dziecko od 1 roku do 3 lat
Bacus
Książka omawia miesiąc po miesiącu rozwój psychiczny i społeczny dziecka od 1 roku do 3 lat. Podpowiada, jak rodzice powinni mu towarzyszyć w tym okresie życia, by mogło uczyć się nowych rzeczy i bezpiecznie poznawać otoczenie. Książka stara się odpowiedzieć na pytania: Kiedy zacząć uczyć dziecko nawyków czystości?; Jak postępować w przypadku napadów złości?; Jak mówić "nie"?; Jak mądrze zachęcać dziecko do samodzielności?
Wydawnictwo: Wiedza i życie
29,90 zł
Hodowla nastolatka domowego - porady
RANCOURT
Jeśli jesteś rodzicem wychowującym nastolatka, to sprawy omawiane w tej książce na pewno już są ci bliskie. Jeśli twój malec leży spokojnie w kołysce, to lepiej zawczasu dowiedz się, co cię czeka. Autorka w arcyzabawny sposób opisuje rozmaite podgatunki nastolatków oraz współistnienie dorosłych z podrostkami. Jest doświadczoną badaczką, sama wychowuje czterech synów (ale nam tą książkę poleciła matka czterech córek). Nieobce są jej zatem także zagadnienia praktyczne, zna metody hodowli. Wie, jak ryzykowne jest postępowanie bez przygotowania, bo nastolatek to bardzo przebiegła istota. Radzi, jak go obłaskawić i nie uszkodzić, jak spokojnie przeczekać ten straszny okres. Oczywiście nie mówi, że na czas dojrzewania należy zostawić dziecko samemu sobie, skoro nasza obecność i nasze słowa tak go wkurzają. Daje raczej rodzicom instrukcję subtelnej obsługi.
Wydawnictwo: Wydawnictwo AB
29,90 zł
Dostępność:
I TY możesz być SUPER tatą
Zawadzka
Podpowiada jak zrozumieć potrzeby dziecka, partnerki, jak przetrwać pierwsze rodzinne burze. W książce czytelnik znajdzie szereg konkretnych wskazówek (zadania do wykonania) jak budować zaufanie we wzajemnych relacjach z dziećmi, zaspokajać ich potrzeby. Dowie się jak bawić się z dziećmi, żeby czas spędzony z nimi był wartościowym, twórczym i radosnym przeżyciem. Lektura obowiązkowa dla wszystkich ojców.
Wydawnictwo: TVN Druk - Intro
39,50 zł
Dostępność:
Jak mówić żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły
Faber, Mazlish
W książce tej w sposób niezwykle osobisty, pełen życzliwości i prostoty Autorki dzielą się swoim własnym doświadczeniem oraz głęboką wiedzą na temat dylematów rodzicielskich i dziecięcych uczuć, sposobów nawiązywania współpracy, skuteczności i nieskuteczności pochwał oraz kar. Ujawniając przyczyny porażek wychowawczych i wskazując sposoby ich uniknięcia-uczą rodzicielstwa dojrzałego i satysfakcjonującego.
Wydawnictwo: MEDIA Rodzina
29,00 zł
Dostępność:
Jak mówić żeby dzieci sie uczyły w domu i w szkole
Faber, Mazlish
Poradnik z doświadczeniami rodziców i nauczycieli - prosty i skuteczny! Autorkom książki pomagały w pracy dwie nauczycielki. Książka pokazuje niezwykle skuteczną technikę dialogu z dziećmi (radzi, co mówić i kiedy to mówić) w domu i w szkole. Buduje most nad przepaścią między rodzicami a dziećmi, które dzięki dobremu wzajemnemu porozumiewaniu się mają szanse stać się kochającymi i twórczymi osobami w dorosłym życiu.
Wydawnictwo: MEDIA Rodzina
24,90 zł
Jest wiele wiar - o co pytają dzieci
Gilbert
Jaki cel przyświecał napisaniu tej książki? Chodzi o odpowiedź na pytania dotyczące religii, jakie dzieci stawiają sobie i nam, dorosłym. Autorka książki, Monique Gilbert, jest dziennikarką. Na jej dziełko składają się cztery reportaże opisujące po kolei, jak wygląda dzień, tydzień, rok z życia chłopców i dziewczynek wychowanych w danej wierze: w katolicyzmie, islamie, protestantyzmie i judaizmie -czterech religiach występujących we Francji najczęściej. Dzięki tym dziecięcym postaciom autorka chce pokazać przede wszystkim, że pomiędzy przedstawionymi tu religiami - mimo różnic - zachodzi również wiele podobieństw. Zachęca dzieci do poznawania praktyk religijnych swoich kolegów i koleżanek, uważając, że dzięki tej wiedzy nauczą się wzajemnej tolerancji, a także będą lepiej rozumieć świat. W laickim kraju i w laickiej szkole wiara nie powinna dzielić dzieci, ale zbliżać je do siebie.
39,90 zł
Dostępność:
Kieszonkowy niezbędnik rodzica
Reichlin, Winkler
Czy jako rodzice potraficie być konsekwentni i utrzymać w domu dyscyplinę? Czy wciąż popełniacie te same błędy: kłócicie się przy dzieciach, reagujecie zbyt impulsywnie, a czasem jesteście zbyt pobłażliwi? Wychowywanie małych dzieci nastręcza wielu trudności. Młodzi rodzice mogą ulec zniechęceniu, zwłaszcza jeśli są strofowani przez teściów a "dobre rady" z poradników nie dają się zastosować w życiu. Kieszonkowy niezbędnik rodzica to poradnik napisany przystępnym i jasnym językiem, dalekim od naukowego żargonu. Gail Reichlin i Caroline Winkler udzielają zwięzłych odpowiedzi na konkretne pytania. Radzą, jak panować nad własnymi emocjami, gdy dziecko jest nieposłuszne i zachowuje się niesfornie. Pomagają zrozumieć mechanizmy manipulacji stosowane przez nasze pociechy, tj. marudzenie, spazmy czy ataki agresji. Autorki podkreślają rolę komunikacji między członkami rodziny. Udzielają cennych rad, jak rozmawiać z przedszkolakiem o śmierci czy narodzinach młodszego brata; jak postępować, by nasze dziecko nie zamykało się przed nami, lecz opowiadało o swoich doświadczeniach.
Wydawnictwo: Wydawnictwo AB
34,90 zł
Księga imion dla dzieci
Jacewicz
W przystępnej dla dzieci formie książka podaje znaczenia imion funkcjonujących w języku polskim.
Wydawnictwo: Printex
28,50 zł
Księga IMION i PATRONÓW
Sieradzki
Unikatowość prezentowanego leksykonu najpopularniejszych imion używanych współcześnie w Polsce polega na specyficznej konstrukcji ponad 500 haseł. Zamieszczono w nich zarówno informacje dotyczące pochodzenia i znaczenia danego imienia, jego formy obcojęzyczne, jak i charakterystykę psychologiczną oraz przewidywane predyspozycje zawodowe noszących je osób. Wymieniono też najbardziej znanych imienników oraz najważniejszych patronów. Opracowanie obejmujące około 2000 imion i 600 patronów ma charakter popularny. Szczególnie polecane jest tym, którzy interesują się pochodzeniem i znaczeniem swojego imienia lub zastanawiają się nad wyborem imienia dla dziecka.
Wydawnictwo: Videograf
29,50 zł
Macierzyństwo ciąża i poród
Spencer
Książka omawia szczegółowo cały okres od momentu poczęcia dziecka, aż do pierwszych tygodni jego życia. Zawiera szczegółowe informacje o wielu ważnych dla kobiet sprawach, takich jak: zmiany w organizmie, w psychice, rozwój dziecka, badania i testy, odżywianie i ćwiczenia gimnastyczne, nietypowe sytuacje, sprawy zawodowe, poród i pielęgnacja noworodka.
Wydawnictwo: BOSZ
29,00 zł
Mamo, tato! idę do przedszkola
Rzadkiewicz
Książka Marty Rzadkiewicz pt. "Mamo, tato! idę do przedszkola" jest ciekawą próbą przybliżenia rodzicom i wychowawcom prawidłowości rozwoju dziecka. Znaleźć tu można również wskazówki praktyczne, jak poradzić sobie z trudnym zadaniem przygotowania dziecka do bycia przedszkolakiem. Poradnik powstał z myślą o dorosłych, którzy tak jak dzieci bardzo przeżywają pierwsze dni swoich pociech w przedszkolu.
Wydawnictwo: Wsip
20,00 zł
Narodziny SYNA - album - pamiętnik dla noworodka - pierwszy rok życia mojego dziecka
Doskonały, elegancki prezent - przepięknie zilustrowany album z okazji narodzin dziecka. Znajdziemy w nim miejsce na zapisanie ważnych dat i wydarzeń oraz barwne ramki na zdjęcia dokumentujące pierwszy rok życia dziecka.
Wydawnictwo: Świety Paweł
19,95 zł
Niemowle i dziecko. Naturalne sposoby opieki i pielęgnacji
Davies
Wychowanie dziecka w sposób zgodny z naturą, od urodzin do 5 roku życia- podstawowe praktyczne i nowoczesne źródło wiedzy dla rodziców. Ponad 650 fotografii.
Wydawnictwo: MWK
79,00 zł
Oto nasze dziecko - album - pamiętnik dla noworodka
Ten wyjątkowy album służy do kolekcjonowania najcenniejszych wspomnień z pierwszego roku życia dziecka. Pozostanie magiczną księgą, która sprawi, że ważne szczegóły i wydarzenia pozostaną na zawsze w pamięci.
Wydawnictwo: EGMONT
24,90 zł
Dostępność:
Pierwsza pomoc i opieka domowa PORADNIK RODZINNY
Barker, Bass
Jest poradnik, który ułatwi znalezienie odpowiedzi na dręczące pytanie: Co mam robić w danej sytuacji? Oferuje on profesjonalne i praktyczne rady zaprezentowane w przystępny sposób, które umożliwią zapobieganie nieszczęśliwym wypadkom w domu i jego otoczeniu oraz podjęcie odpowiednich działań w sytuacjach zagrażających życiu. Z tego względu powinna znaleźć się w każdym domu, a zwłaszcza w rodzinach z małymi dziećmi lub opiekującymi się osobą starszą. Książka omawia właściwy sposób postępowania w sytuacjach zagrożenia życia, takich jak złamania, oparzenia, wstrząs, udar, zatrucia, zadławienia itp. W schematyczny, a przez to czytelny sposób przedstawia, krok po kroku, co należy zrobić, a czego unikać w poszczególnych grupach wiekowych. Omówiono zwłaszcza pierwszą godzinę, tzw. "złotą godzinę" od wypadku. Czynności ratownicze podjęte w tym okresie przez świadków zdarzenia decydują o przeżyciu i pełnym powrocie do zdrowia poszkodowanego.
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
29,90 zł
Pierwszy rok życia dziecka
Eisenberg, Hathaway, Murkoff
Kontynuacja słynnego poradnika "W oczekiwaniu na dziecko". Zawiera niemal wszystko, co powinni wiedzieć rodzice o pierwszym roku życia dziecka. Znakomite źródło informacji na temat rozwoju dziecka w czasie pierwszych 12 miesięcy życia, odżywiania, pielęgnacji, wyboru lekarza, noworodków o niskiej masie urodzeniowej, dziecka adoptowanego, chorób wieku dziecięcego
Wydawnictwo: Rebis
55,00 zł
Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością
Faber, Mazlish
Popularny poradnik dla rodziców zawierający praktyczne i życiowe przykłady, jak ułatwić własnym dzieciom życie w zgodzie, by samemu żyć godnie.
Wydawnictwo: MEDIA Rodzina
23,50 zł
Tobie, Tato  - książeczka miniaturka
Kim tak naprawdę dla nas jest tata? Pytanie to prowokuje lektura tej książeczki, gdzie w pełnych ciepła, miłości, podziwu i humoru wypowiedziach dzieci i wspomnieniach dojrzałych już osób poznajemy coraz to nowe oblicze taty. Od czasu do czasu przebija się też opinia taty o ojcostwie... Nastrój książeczki podkreślają ilustracje Juliette Clark. Całość naprawdę interesująca!
21,00 zł
Ukochanej córce  - książeczka miniaturka
To książeczka wypełniona wspomnieniami rodziców o córkach. Są tu przykłady przyjaźni matek z córkami, rady dla córek, tęsknota za nimi. Sytuacje poważne, zabawne i wzruszające. Całość stanowi wspaniałe świadectwo rodzicielskiej troski, miłości i dumy. Uzmysławia czytelnikom, jakim bogactwem są nie tylko córki, ale w ogóle dzieci. U jednych przywołuje wspomnienia, a innych zachęca do zastanowienia się nad swoim rodzicielstwem.
21,00 zł
Dostępność:
Strona: [1] 2 / 2
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Najczęściej oglądane
39,90 zł
29,90 zł
55,00 zł
14,00 zł
72,45 zł
28,66 zł
24,90 zł
20,00 zł
29,90 zł
22,00 zł
29,00 zł
31,40 zł
61,95 zł
50,00 zł
29,00 zł
Najczęściej kupowane
20,00 zł
28,66 zł
55,00 zł
72,45 zł
22,00 zł
31,40 zł
9,50 zł
50,00 zł
61,95 zł
29,00 zł
17,50 zł
63,00 zł
57,75 zł
63,00 zł
14,00 zł
30393427
© Księgarnia Podręczniki Skolne Podrecznik Językowe Książki Wysyłkowo . Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
statystyka